Razborka bornejská - Boraras brigittae
search
  • Razborka bornejská - Boraras brigittae

Razborka bornejská - Boraras brigittae

26,56 Kč
Není daň 5-14 dní

Razborka bornejská (Boraras brigittae) je drobná sladkovodní rybka z čeledi kaprovitých, pocházející z malých vodních toků a bažin v jižním Borneu

Velikost v cm: 1
Počet
Objednávky do pátku do 10:00 (Expedice probíhá v úterý nebo středu)

  Zásady zabezpečení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady doručení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady vrácení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

Razborka bornejská (Boraras brigittae) je drobná sladkovodní rybka z čeledi kaprovitých, pocházející z malých vodních toků a bažin v jižním Borneu.

Tato rybka má protáhlé tělo a zářivě červené zbarvení na hřbetní a břišní straně, oddělené od stříbřitého zbarvení boků. Samečci mají intenzivnější zbarvení a větší tělesnou velikost než samice.

Razborky bornejské jsou hejnové rybky a doporučuje se je chovat v hejnech o minimálně 6 jedincích. Je důležité zajistit jim v akváriu dostatek úkrytů z rostlin nebo dekorací, aby se mohly schovat a cítit se bezpečně. Tato rybka je mírumilovná a není agresivní vůči jiným druhům ryb.

Razborky bornejské preferují měkkou a kyselou vodu s pH kolem 5,5-7,0 a teplotu v rozmezí 23-28°C. V přírodě se vyskytují v oblastech s množstvím vegetace, takže je vhodné v akváriu poskytnout jim podobné prostředí s rostlinami, kameny a kořeny. Doporučuje se pravidelně měnit a čistit vodu v akváriu, aby se zajistila optimální kvalita vody pro tyto rybky.

Razborky bornejské jsou všežravé a lze je krmit různými druhy krmiva, jako jsou živé, mražené nebo sušené krmivo. Doporučuje se kombinovat různé druhy krmiva, aby se zabezpečilo vyvážené stravování. Můžete je krmit například drobnými korýši, hmyzem nebo drobnými rybími vločkami.

Razborky bornejské jsou poměrně odolné vůči chorobám, ale při nesprávné úpravě vody a nevhodném stravování mohou být náchylné na nemoci. Pokud se vyskytnou nějaké problémy, je vhodné konzultovat s odborníkem na akvaristiku a vhodně je léčit.

AQUA-1287
1500 ks
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.