Botiamacracantha
search
  • Botiamacracantha

Botiamacracantha

326,18 Kč
Není daň

Sekavka nádherná je mírumilovná a společenská ryba, která je známá svým živým a nápadným vzhledem. Má válcovitý tvar těla s velkou hlavou a ve volné přírodě může dorůstat délky až 12 cm. Její tělo je zbarveno jasně oranžovými nebo žlutými pruhy, které se střídají s černými pruhy. Také ploutve jsou pestře zbarvené, obvykle v odstínech oranžové nebo červené.

3 - 3: Velikost v cm
Počet
Produkt je k dispozici s jinými možnostmi

  Zásady zabezpečení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady doručení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady vrácení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

Botia macracantha, známá také jako klaun obecný, je oblíbená sladkovodní ryba, která patří do čeledi Botiidae. Pochází z Indonésie a dalších částí jihovýchodní Asie, kde se vyskytuje v řekách a potocích s pomalým až středním proudem.

Plotice klaun je mírumilovná a společenská ryba, která je známá svým živým a nápadným vzhledem. Má válcovitý tvar těla s velkou hlavou a ve volné přírodě může dorůstat délky až 12 cm. Její tělo je zbarveno jasně oranžovými nebo žlutými pruhy, které se střídají s černými pruhy. Také ploutve jsou pestře zbarvené, obvykle v odstínech oranžové nebo červené.

Ve volné přírodě se klauni živí drobnými bezobratlými, korýši a hmyzem. V zajetí je lze krmit peletami, vločkami a živou nebo mraženou potravou, jako jsou krevní červi, krevety a dafnie.

Klauni jsou mezi akvaristy oblíbení díky svému nápadnému vzhledu a společenskému chování. Nejlépe je chovat je ve skupinách nejméně šesti jedinců, protože jsou to společenští tvorové a ve skupině se jim bude dařit. Vyžadují také dobře filtrované akvárium s dostatkem úkrytů, protože se do nich rádi uchylují, když se cítí ohroženi nebo stresováni.

ZOOAQUA-1119
0 ks
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.