Trichopsispumilus
search
  • Trichopsispumilus

Trichopsispumilus

34,63 Kč
Není daň 5-14 dní

Vrčivka trpasličí (Trichopsis pumila) je malá sladkovodní ryba z čeledi Gourami, která se vyskytuje v jihovýchodní Asii, konkrétně v Malajsii, Thajsku a Indonésii. Tento druh ryby je oblíbeným zdrojem potravy pro místní obyvatele, kteří ji chytají v řekách a potocích

Velikost v cm: 1 - 2
Počet
Objednávky do pátku do 10:00 (Expedice probíhá v úterý nebo středu)

  Zásady zabezpečení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady doručení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady vrácení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

Vrčivka trpasličí (Trichopsis pumila) je malá sladkovodní ryba z čeledi Gourami, která se vyskytuje v jihovýchodní Asii, konkrétně v Malajsii, Thajsku a Indonésii. Tento druh ryby je oblíbeným zdrojem potravy pro místní obyvatele, kteří ji chytají v řekách a potocích.

Vrčivka trpasličí je velmi malá ryba, dorůstající délky pouze 2,5-3 cm. Má zeleno-šedou zbarvení s řadou tmavých skvrn na bocích. Samečci mají během rozmnožování výraznější barvy než samice a také mají větší tlamu.

Tato ryba je nenáročná na prostředí, ale v akváriu vyžaduje měkkou a kyselou vodu. Preferuje teplotu vody mezi 24 až 28 stupni Celsia a pH kolem 6,0 až 7,0. Ryba se ráda ukrývá v husté vegetaci a klade svá vejce na povrch vody, kde se samec stará o jejich ochranu.

Vrčivka trpasličí je klidná ryba a dobře se snáší s jinými druhy ryb, pokud jsou tyto ryby podobné velikosti. Doporučuje se chovat ji v menších skupinách, aby se zamezilo teritoriálním konfliktům mezi samci. Ryba se živí převážně hmyzem a korýši, ale v akváriu se může krmit granulemi, vločkami a živým krmivem, jako jsou krevety, larvy hmyzu a mražené ryby.

Celkově lze říci, že Vrčivka trpasličí je vhodná pro akvaristy, kteří preferují menší druhy ryb. Ryba má nenáročné požadavky na prostředí, což ji činí vhodnou pro začátečníky i zkušené akvaristy. Rybu je vhodné chovat v menších skupinách v akváriu s dostatečným množstvím úkrytů a rostlin.

ZOOAQUA-1730
293 ks
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.