Kančík červený-Hypselecara temporalis
search
  • Kančík červený-Hypselecara temporalis

Kančík červený-Hypselecara temporalis

57,97 Kč
Není daň 5-14 dní dle objednávek a dostupnosti

Teplota: 24-29°C

Kyselost vody:5.5-7.5 pH

Tvrdost vody: 1-12 dGH

Velikost:30 cm

Krmivo:Preferují živou potravu. Obecně všežravec: granule, kousky rybího filé, rybky, hrášek, salát, červy, žížaly, sezonní hmyz, hovězí srdce, plži.

Množství
Objednávka do čtvrtka a následující týden expedice (úterý,středa)

  Zásady zabezpečení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady doručení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady vrácení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

Čeleď: Cichlidae (vrubozubcovití)

Anglicky: Emerald cichlid

Synonyma: Heros temporalis, Hypselecara temporale, Cichlasoma temporalis, Cichlasoma temporale, Acara crassa Steindachner, Cichlasoma crassum, Heros goeldii, Cichlasoma hellabruni, Cichlasoma hellabrunni, kančík smaragdový.

Biotop: Amazonie

Věd.popsáno: Gunther, 1862.

Původ: Jižní Amerika: Amazonka - Brazílie, Kolumbie.

Chov: Poměrně obtížný

Lokalizace: Střední a dolní část nádrže

Délka života: Cca 15 let.

Dop.počet ryb: 1 pár.

Min.vel.n.: 400 litrů.

Krmení: Preferují živou potravu. Obecně všežravec: granule, kousky rybího filé, rybky, hrášek, salát, červy, žížaly, sezonní hmyz, hovězí srdce, plži.

Pohlaví: Obtížně zjistitelné mimo dobu tření. Samci jsou větší, v dospělosti mají na čele náznak tukového hrbolu.

Odchov: Neprve je třeba sestavit chovný pár. Ideální je chovat 6-10 mladých jedinců pohromadě (nejlépe z více zdrojů, aby to nebyli sourozenci) a v této komunitě se pár vytvoří. Ostatní je poté třeba odlovit. Jikry kladou na očištěná hladký kámen v počtu až 1000 kusů. Parametry vody pH od 6,0-6,5, tvrdost 0-7 °DH, teplota 27-29 °C. Samice pečuje o jikry i potěr, samec stráží teritorium. Potěr se rozplave do 10 dnů od nakladení jiker a přijímá drobnou živou potravu. Pohlavně dospívá po dosažení velikosti 12 cm.

Snášenlivost: Poměrně klidná ryba. V době tření je agresivní. Je agresivní ke svému druhu, proto chováme v nádrži pouze jeden pár.

Charakteristika: Klidná, nádherná a mírumilovná ryba. Potřebuje v akváriu místo, pro vytvoření svého teritoria. Její zbarvení vynikne jen v čisté vodě bez dusíkatých látek. Udržovat akvárium v čistotě a zajistit dobrou filtraci vody a pravidelnou výměnu části vody. Proudění vody jen mírné, vzduchování není potřeba. Rostliny volíme raději tuholisté a dobře zakořeněné a upevněné, jinak je mohou ze substrátu vyhrabat. Dno by mělo být písčité nebo velmi drobný štěrk, který nesmí být ostrý.

AKVA-PA-259
50 ks

Datový list

Velikost
4 - 5 cm