Tropheus moorii Moliro Red
search
  • Tropheus moorii Moliro Red

Tropheus moorii Moliro Red

388,16 Kč
Není daň 5-14 dní

Tropheus moorii Moliro Red je druh sladkovodní ryby známý pro svou intenzivní červeno-černou barvu a žijící v jezeře Tanganyika. Má agresivní chování a je oblíbeným druhem v akvaristice.

Velikost v cm: 5
Počet
Objednávky do pátku do 10:00 (Expedice probíhá v úterý nebo středu)

  Zásady zabezpečení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady doručení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady vrácení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

Tropheus moorii Moliro Red je druh cichlidy pocházející z jezera Tanganyika v Africe. Dorůstá délky kolem 10-12 cm a je charakteristický svou výraznou červeno-černou barvou. Tělo má oválný tvar a bohatě pigmentované šupiny, které vytvářejí výrazné pruhy nebo skvrny.

Samečci i samičky mají podobné zbarvení, avšak samečci bývají obvykle výraznější a mají nápadnější červenou barvu. Tato barva se zesiluje v době rozmnožování, kdy samečci získávají ještě intenzivnější odstíny.

Tropheus moorii Moliro Red je teritoriální a agresivní druh, což je typické pro mnoho cichlid. Je doporučeno chovat ho v dostatečně prostorném akváriu s dostatkem úkrytů a zakrslých rostlin, které mu poskytnou vhodné prostředí pro vyhledávání potravy a teritoriální chování.

Je důležité zajistit mu kvalitní stravu, která obsahuje převážně rostlinnou složku, a doplnit ji o živočišné složky jako jsou drobní korýši, hmyz nebo plankton. Doporučuje se také pravidelná výměna vody a udržování vhodných parametrů vody, které se podobají těm v jezeře Tanganyika.

Tropheus moorii Moliro Red je oblíbeným druhem mezi akvaristy, a to díky svému krásnému zbarvení a zajímavému chování. Při správné péči může být skvělým doplňkem akvária s africkými cichlidami.

AQUA-3193
60 ks
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.