• Nové

Akara modrá-Aequidens pulcher

Čeleď: Cichlidae Aequidens Pulcher - Akara Modrá

Původ: Trinidad, Kolumbie, Venezuela

Velikost: 15 až 25 cm

Parametry vody: 22-27 °C °C / 6-8 pH / 5 - 24 °dKH

Potrava: Kvalitní živá, vločková, patentky, granule

Min. velikost nádrže Pro jeden pár 120 litrů

Další názvy Andinoacara pulcher

45,00 Kč
.
Množství
Objednávka do čtvrtka a následující týden expedice (úterý,středa)

Akara modrá je překrásná cichlida, která je jednou z nejčastěji u nás chovaných Akar. Akara modrá se v dobrých podmínkách dožívá i více jak sedmi let. Jejich povaha je hodně sporadická, vždy se najdou ryby které jsou naprosto klidné, ale rozhodně se nedá mluvit o mírumilovném druhu. Pokud je budem chovat v hejně nebo s větším množstvím ostatních cichlid, budou mít povahu velmi klidných ryb, ale v případě chovu páru nebo jednoho jedince se agrese zvětšuje. Doporučit Akaru modrou do společenského akvária, lez pouze za předpokladu, že ostatní spoluobyvatelé budou velké ryby, jako jsou čichavci, velké parmičky, skaláři atd., určitě se nesmíjednat o malé a zranitelné ryby jako je například paví očko, tetry, malé živorodky, zakrslí čichavci a podobná droboť. Jsou to ryby, které rostou podle velikosti akvária a nelze tedy očekávat, že ve padesátilitrovém akváriu vyrostou do velikosti přes deset centimetrů. Pokud jim ale dopřejete dostatek prostoru, mohou se vám v akváriu prohánět až 25 centimetrové ryby.

Zbarvení akar modrých je velmi variabilní, navíc díky některým chovatelům, jsou v obchodech různé formy a kříženci. Obecně platí, že na šedomodrém základu s fialovým nádechem je 10 svislých tmavých pruhů, šupiny mají modrý až zelený odlesk a horní část hřbetní ploutve je lemovaná buď oranžově červenou nebo bílou linkou. Tmavé pruhy jsou viditelné podle nálady ryb, nejčastěji je v plné kráse uvidíte těsně před třením kdy samice je velmi intenzivně vybarvena.

Akary modré jsou velkými jedlíky, kteří dokáží spořádat opravdu velké množství jakékoli potravy, stím také souvisí jejich četnost vylučování a následná nutná údržba akvária. Pokud zanedbáte častou výměnu vody nebo budete ryby dlouhodobě držet ve špatných podmínkách, Akary budou zprvu strádat a následně bez tjevných příčin hynout. Jako u většiny ryb tak i zde platí že pestrost stravy se zásadním způsobem podepíše na její vitalitě.

Kombinace Akar a rotliných akvárií je možná pouze za předpokladu, že použijete pouze silně kořenící a statné rostliny. Pokud Akarám bude chybět v jídelníčku rostlinná složka tak ani silně kořenící rostliny dlouho nevydrží. Hrabání a rytí ve dně není u Akary modré typickým znakem, pokud se dané ryby nechtějí rozmnožovat.

6 ks

Specifické reference