Zoom In

Mečovka mexická berlínská-Xiphophorus hellerii 'Berlin'

29,74 Kč
.

Teplota:21-28 °C

Kyselost vody:7-8 pH

Tvrdost vody: 6-17 dGH

Velikost:6-10 cm

Krmivo:Všežravec - ideální jsou vodní blechy nebo komáří larvy, ozobává i řasu. Konzumují všechny druhy akvarijní potravy.

Množství
Objednávka do čtvrtka a následující týden expedice (úterý,středa)

Odchov: Nádrž střední velikosti, dostatek jemnolistých rostlin pro úkryt mladých rybiček před žravostí samičky. Počet vržených mláďat se řídí velikostí samičky a činí 40-150 kusů. Při tření dochází k oplodnění jiker v těle samičky. Březí samička se pozná podle skvrny březosti, což je tmavá skvrna na koncové části břicha před řitní ploutví. Doba březosti trvá 4-6 týdnů. Samička vypuzuje z těla jikry se zcela vyvinutými rybami, které po opuštění matčina těla protrhnou prudkým trhnutím blánu jikry a ihned plavou. Pokud chcete zachránit mladé musíte odlovit samici, jinak většinu potěru sežere. Ve společenských nádržích je třeba počítat se velkými ztrátami. Pokud je ale nádrž dostatečně zarostlá, z každého vrhu několik rybek přežije. Potěr po cca 1 hodině od porodu ihned přijímá všechny druhy akvarijní potravy úměrné jeho velikosti.

Snášenlivost: Klidná, mírumilovná, společenská rybka. Samci mezi sebou svádějí souboje, které jsou ale zpravidla bez následků.

Charakteristika: Charakteristické zbarvení této variety je celé červené nebo oranžové tělo s mnoha nepravidelnými černými skvrnkami po celém těle nebo jeho části, oblast kořene ocasu a ocasní ploutev jsou černé. Byly vyšlechtěny i ve varietě 'Lyra' - s prodlouženými ploutvemi různorodých tvarů. Je i varieta Hi-fin, kde tělo je žlutooranžové a skvrnky temně červené. Pokud chceme udržet barevnou linii, musíme zabránit styku s jinou varietou tohoto druhu, ale také např. plat (Xiphophorus maculatus, Xiphophorus variatus). Mezidruhové křížení a křížení podobných druhů je značné. Velmi čilá, vytrvalá ryba. Přírodní forma je zelená se stříbrným leskem, ale existuje mnoho dalších barevných forem, s různě tvarovanými ploutvemi, což vzniklo dlouhodobým šlechtěním. Přírodní forma dorůstá ve své domovině až do velikosti 16 cm (samice), v akváriích jsou ale většinou výrazně menší a dožívají se také kratšího věku. Potřebují pro dobré prospívání prostor pro plavání, samci se často prohánějí a v malém prostoru může dojít k ubití slabšího samce. Nutné je také mít v nádrži dostatek rostlin a úkrytů, aby se samice mohla schovat před neustále dotírajícím samcem. Pouze 1 samice v nádrži se samcem často vede k její předčasné smrti, jelikož ji samec doslova uštve. Je to celkově nenáročná rybka, vhodná pro začínající akvaristy, což ale neznamená, že není třeba se starat o čistotu akvária a pravidelně vyměňovat vodu, vhodné je také silnější proudění vody z filtru (stojatá voda není vhodná). Špatné podmínky v nádrži vedou k tomu, že potěr umírá dříve, než dosáhne dospělosti a celkově ryby žijí i méně než 1 rok, často trpí různými nemocemi. Naopak v dobrých podmínkách velmi dobře prospívají a chovatel se z jejich přítomnosti může těšit téměř neomezeně dlouho, jelikož se pravidelně a dobře množí a z vrhu vždy několik mláďat přežije.

AKVA-PA-1489
442 ks

Datový list

Velikost
3 cm

Specifické reference

  Zásady zabezpečení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady doručení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady vrácení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)