Anodonta anatina (Škeble říční)

73,55 Kč
Není daň 5-14 dní

Anodonta anatina, škeble říční, je sladkovodní mlž svalový. Klidný a nenáročný na chov. Živí se fytoplanktonem a organickými zbytky. Potřebuje čistou vodu s dostatkem kyslíku. Mají plochou ulitu a barvu od hnědé po zelenou. Skvělý přídavek do akvária pro zlepšení kvality vody.

Velikost v cm: 16 - 20
Počet
Objednávky do pátku do 10:00 (Expedice probíhá v úterý nebo středu)

  Zásady zabezpečení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady doručení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady vrácení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

Anodonta anatina, známá také jako škeble říční, je sladkovodní mlž svalový. Zde je detailní popis:

Podmínky: Pro správný chov škeble říční je vhodné poskytnout jim prostorné akvárium s čistou, kyslíkem bohatou vodou a substrátem z jemného písku nebo bahna. Potřebují klidnou vodu bez prudkého proudění. Teplota vody by měla být mezi 20-25 °C.

Chov: Škeble říční jsou klidné a nenáročné na chov. Jsou filtrátory a živí se převážně fytoplanktonem a organickými zbytky vytvořenými v akváriu. Je důležité poskytnout jim dostatek potravy a udržovat vodu v optimální kvalitě.

Charakteristika: Škeble říční mají dvouklapý, plochý a oválný tvar ulity, která je často pokryta řasami nebo sedimenty. Jejich barva se pohybuje od světle hnědé až po zelenou. Mají velký nožovitý sval, který jim umožňuje otevírat a zavírat ulitu.

Parametry vody: Škeble říční preferují čistou a kyslíkem bohatou vodu. Je důležité udržovat konstantní teplotu vody mezi 20-25 °C. pH by mělo být mezi 6,5-8,0 a tvrdost vody by měla být střední až tvrdá.

Škeble říční jsou zajímavé a užitečné ryby, které přispívají ke kvalitě vody v akváriu. S vhodnými podmínkami a správnou péčí představují atraktivní přídavek do sladkovodního akvária.

AQUA-3227
600 ks
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.