Scleropages formosuschilli red
search
  • Scleropages formosuschilli red

Scleropages formosuschilli red

106 893,74 Kč
Není daň 5-14 dní
Velikost v cm: 15 - 20 cm
Počet
Poslední kus skladem

  Zásady zabezpečení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady doručení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady vrácení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

Scleropages formosus, běžně známý jako asijská arowana nebo dračí ryba, je sladkovodní ryba pocházející z jihovýchodní Asie. Odrůda chilli red je selektivně vyšlechtěná forma tohoto druhu a je velmi vyhledávaná akvarijními nadšenci.

Chilli červená arowana je charakteristická svými zářivě červenými šupinami, které jsou lemovány kovově zlatou nebo oranžovou barvou. Má velké, protáhlé prsní ploutve a ústa, která jsou orientována nahoru, což mu dodává jedinečný vzhled. Ryba může dorůst až 90 cm (35 palců) na délku a může žít až 20 let v zajetí.

Ve volné přírodě se chilli červená arowana živí malými rybami, korýši a hmyzem. V zajetí by měl být krmen pestrou stravou, která zahrnuje kvalitní granule, mražené nebo živé krmivo, jako jsou artemie nebo krvavci a příležitostně malé ryby.

Vzhledem ke své popularitě a vysoké poptávce je chilli červená arowana považována za zranitelný druh a je chráněna podle předpisů CITES (Úmluva o mezinárodním obchodu s ohroženými druhy volně žijících živočichů a planě rostoucích rostlin). Je nezákonné dovážet nebo vyvážet divoce ulovené chilli červené arowany a exempláře chované v zajetí musí mít řádnou dokumentaci, která zajistí, že nebyly získány nelegálně.
ZOOAQUA-2629
1 ks
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.