Hemichromisexsul
search
  • Hemichromisexsul

Hemichromisexsul

373,74 Kč
Není daň 5-14 dní

Hemichromis exsul, také známý jako "exquisite jewel cichlid", je druh africké cichlidy původem z řeky Ogun v Nigérii. Tento druh ryb je velmi oblíbený mezi akvaristy díky svému krásnému zbarvení a temperamentu. Dorůstá do délky asi 10 cm.Hemichromis exsul má základní zbarvení, které se skládá z červené a oranžové barvy, a na těle má také modré pruhy a tečky. Samečci jsou většinou výrazněji zbarvení než samičky. V období rozmnožování samečci získávají ještě více výrazné zbarvení.Hemichromis exsul jsou dravci, kteří potřebují stravu bohatou na bílkoviny, jako jsou hmyz, korýši a menší ryby. Jsou poměrně agresivní a teritoriální, takže se nedoporučuje je chovat s menšími druhy ryb nebo s jinými druhy cichlid, kteří mají podobnou velikost a temperament.

Velikost v cm: 6 - 8 cm
Počet
Objednávky do pátku do 10:00 (Expedice probíhá v úterý nebo středu)

  Zásady zabezpečení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady doručení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

  Zásady vrácení

(upravuje se pomocí modulu Ujištění zákazníka)

Hemichromis exsul, také známý jako "exquisite jewel cichlid", je druh africké cichlidy původem z řeky Ogun v Nigérii. Tento druh ryb je velmi oblíbený mezi akvaristy díky svému krásnému zbarvení a temperamentu. Dorůstá do délky asi 10 cm.

Hemichromis exsul má základní zbarvení, které se skládá z červené a oranžové barvy, a na těle má také modré pruhy a tečky. Samečci jsou většinou výrazněji zbarvení než samičky. V období rozmnožování samečci získávají ještě více výrazné zbarvení.

Hemichromis exsul jsou dravci, kteří potřebují stravu bohatou na bílkoviny, jako jsou hmyz, korýši a menší ryby. Jsou poměrně agresivní a teritoriální, takže se nedoporučuje je chovat s menšími druhy ryb nebo s jinými druhy cichlid, kteří mají podobnou velikost a temperament.

Pro úspěšné chování Hemichromis exsul v akváriu je důležité zajistit dostatečně velký prostor a dostatečné množství úkrytů, jako jsou kameny, kořeny a dutiny, které jim umožní ukrýt se a vytvořit si svá teritoria. Voda by měla být mírně kyselá a měkká, s teplotou v rozmezí 24-28 °C.

Celkově je Hemichromis exsul krásnou a fascinující rybou, která může být vynikajícím doplňkem pro středně velká a větší akvária, pokud jsou splněny potřeby této ryby a jsou dodržovány zásady správného chovu.

ZOOAQUA-2964
40 ks
Komentáře (0)
Na tento produkt momentálně není přidána žádná recenze.