Značky

Žádná značka

Dodavatelé

Žádný dodavatel

MŘENKY A ŘASOŽROUTI

Mřenky a řasožrouti jsou dvě skupiny sladkovodních ryb, které jsou velmi oblíbené v akvaristice. Obě tyto skupiny ryb jsou specializované na konzumaci řas a jiných organismů, které se vyskytují na rostlinách a povrchu vody.

Mřenky jsou ryby z čeledi línovitých (Cobitidae) a jsou známé pro svou schopnost čistit dno akvária od zbytků potravy a jiných organických látek. Mezi nejznámější druhy patří například Mřenka písčitá (Cobitis taenia) a Mřenka mramorovaná (Sabanejewia aurata). Tyto ryby jsou obecně menší velikosti a jsou poměrně nenáročné na chov. Je důležité zajistit pro ně dostatek úkrytů, protože rády pobývají v úkrytech a potřebují také kvalitní filtraci vody.

Řasožrouti jsou ryby z čeledi Loricariidae a jsou známé pro svou schopnost konzumovat řasy a jiné organismy na povrchu vody a rostlinách. Mezi nejznámější druhy patří například Ancistrus dolichopterus a Otocinclus affinis. Tyto ryby jsou obecně menší velikosti a jsou velmi nenáročné na chov. Jsou to velmi užitečné ryby pro udržování čistoty akvária a eliminaci řasových povlaků. Je důležité zajistit pro ně dostatek rostlin a řas na konzumaci, stejně jako dostatek úkrytů a kvalitní filtraci vody.

Je důležité mít na paměti, že jak mřenky, tak řasožrouti jsou spíše doplňkové ryby a nejsou určeny k hlavnímu krmení. Je důležité poskytnout jim vyváženou stravu, aby mohly být zdravé a aktivní.

MŘENKY A ŘASOŽROUTI

Aktivní filtry