Značky

Žádná značka

Dodavatelé

Žádný dodavatel

REJNOCI

  • Rejnoci jsou druh mořských ryb, které se vyznačují zploštělým tělem a dlouhým, bičovitým ocasem s jedním nebo více jedovatými ostny. Obvykle se vyskytují v teplých pobřežních vodách po celém světě a živí se různými malými rybami a bezobratlými živočichy.
  • Rejnoci mají jedinečné kosočtvercové tělo, které je širší než dlouhé. Mají široké, ploché prsní ploutve, které se od těla oddělují jako křídla a slouží jim k "létání" ve vodě. Oči a spirakuly (dýchací otvory) mají na horní straně těla, zatímco ústa a žábry na spodní straně.
  • Rejnoci jsou obecně učenliví a vůči lidem neagresivní, ale v případě ohrožení nebo provokace mohou použít své jedovaté ostny jako obranný mechanismus. Zranění rejnoka jsou vzácná, ale mohou být vážná, pokud osten pronikne životně důležitým orgánem nebo hlavní cévou.

Rejnoci mají jedinečné kosočtvercové tělo, které je širší než dlouhé. Mají široké, ploché prsní ploutve, které se od těla oddělují jako křídla a slouží jim k "létání" ve vodě. Oči a spirakuly (dýchací otvory) mají na horní straně těla, zatímco ústa a žábr

Aktivní filtry