Značky

Žádná značka

Dodavatelé

Žádný dodavatel

ŽIVORODKY - OSTATNÍ

Živorodky jsou druh sladkovodních ryb, u kterých se vajíčka vyvíjejí uvnitř samice a mláďata se rodí živá. Kromě již zmíněného Dermogenys pusillus existuje mnoho dalších druhů živorodek, některé z nich jsou:

  • Guppy (Poecilia reticulata): malá a pestrá ryba původem z Jižní Ameriky, velmi populární v akvaristice.
  • Platy (Xiphophorus maculatus): další oblíbený druh v akvaristice, velikostí a tvarem podobný guppymu.
  • Molly (Poecilia sphenops): vyskytuje se v tropických oblastech Střední a Jižní Ameriky, obvykle má tmavé tělo s jasně zbarvenými ploutvemi.
  • Štíhlouni (Phallichthys): skupina menších živorodek původem z Mexika a Střední Ameriky, vyznačují se štíhlým tvarem těla a zpravidla jsou poměrně nenáročné na chov.
  • Endlerova živorodka (Poecilia wingei): malý a barevný druh živorodky původem z Venezuely, který se v poslední době stal velmi populárním mezi akvaristy.

Tyto ryby jsou oblíbené pro své výrazné a pestrobarevné zbarvení a také pro jejich snadný chov. V akváriu je důležité zajistit dostatek prostoru a úkrytů pro ryby, aby se mohly skrýt před dravci a cítily se bezpečně. Ryby lze krmit různými druhy krmiv, jako jsou například sušené vločky, mražené krmivo nebo živé krmivo, jako jsou drobné korýše a hmyz.

ŽIVORODKY - OSTATNÍ

Aktivní filtry