Značky

Žádná značka

Dodavatelé

Žádný dodavatel

DUHOVKY - (GAVŮNCI)

Duhojky, nebo také gavúnci, jsou druh sladkovodních ryb patřící do čeledi duhovkovitých (Melanotaeniidae). Tyto ryby jsou známé svým nádherným zbarvením, které je často velmi pestře kombinované.

Duhojky jsou přirozeně rozšířené v Austrálii, na Nové Guineji a v některých dalších oblastech jihovýchodní Asie. Vyskytují se především v průzračných a chladných horských řekách a potocích, kde mají dostatek kyslíku a kvalitní vodu.

Existuje mnoho druhů duhojek, lišících se velikostí, zbarvením, chováním a požadavky na vodní podmínky. Obecně jsou však duhojky malé a dosahují délky mezi 5-15 cm. Samečci jsou obvykle výrazněji zbarvení než samičky a mají často delší a výraznější ploutve.

Duhojky jsou aktivní ryby a potřebují prostorné akvárium s množstvím úkrytů a rostlin, aby se mohly skrývat a cítit se v bezpečí. Preferují vodní podmínky s teplotou v rozmezí 22-28 °C a pH mezi 6,5-7,5. Většina druhů duhojek je mírumilovná a dobře se snáší s jinými mírumilovnými rybami, ale výjimkou nejsou ani druhy s agresivním chováním, které je lepší chovat odděleně.

Duhojky jsou běžně k dostání v obchodech se zvířaty a jsou populární mezi akvaristy díky svému krásnému vzhledu a relativně nenáročnému chování. Je však důležité si před jejich pořízením dobře prostudovat jejich požadavky na vodní podmínky a chování, aby se zajistilo jejich zdraví a pohodlí v akváriu.

DUHOVKY - (GAVŮNCI)

Aktivní filtry